Lite ledigt i skärgården

18 juli, 2012
18 juli, 2012

Så här mitt i veckan tar man en dag ledigt för att spendera en dag i Slussen på Orust med sambo och goda vänner. Igår kväll så var vi på en föreställning med Stefan Andersson med band, en historieberättare/musiker från Göteborg med ett stort intresse för västkusten under 17-1800-talet. Nr. 90 Kleist och LasseMaja med flera på Carlstens fästning på Marstrand.
Lika bra som ifjol med intressanta historier berättat på ett fängslande och humoristiskt sätt.

image

image

Nu lapar man lite sol och sammlar energi. Blivit en tvådagarsvila från träning som nog inte är så dumt även om man har ett enormt träningssug och en rastlös känsla. Som tur väntar det tunga frontböj och en på pappret intressamt AMRAP på 12 min med både clean and jerk och pull-ups:)

Men tills des så må jag sola trampdynorna;)

image

So long:) Bjussar på en bild från sent igår kväll på terassen med Lottas nya hårfärg;)

image

Andreas Breitfeld

Posts Google+

Välkomna till min blogg. Här får ni följa min träning och satsning inom träningsformen CrossFit. Jag tävlar för Team Body Science och MMSports Göteborg.