4 dagar kvar, börjar bli laddad ;)
Skrivet av Leo Wessman den 05 dec, 2012 äntligen får jag käka på lite mer för att börja ladda inför helgen 🙂 så länge vikten håller sig på rätt sida så kan jag käka på lite mer 🙂 får hoppas den gör det nu onsdag torsdag också. På fredag blir det lite tömning för att komma ner till invägningsvikten, Så får vi se om jag lyckas med det.
Blev sista styrkepasset idag, behöver vila kroppen lite så kommer enbart bli lite crosstrainer eller liknande för att hålla igång men också för att kunna behandla ljumsken ett par gånger till.
kvällens date blev tennisbollen, sjukt effektivt då man verkligen kan komma åt muskler och lägga press på. Riktigt bra och man behöver trycka ut något i ryggen eller liknande.
Håller tummarna och hoppas innerligt att det släpper så jag kan böja utan hinder. Men hur det än blev så tror jag att det blir en spännande och jämn final. Kommer inte skilja mycket när allting är klart och jag kommer kriga in i det sista 🙂
Nu blir det att sova ett par timmar innan det blir upp och jobba igen, hoppas på att ligga i fas med morgonvikten bara så jag får äta på en dag till, skönt att få tillbaka lite tryck..
Provade även att ta en ryggbild för ovanlighetens skull. spännande att se 😉
Godnatt och kör hårt allihopa!!