Svårt att ta det lugnt. | Leo Wessman

Svårt att ta det lugnt.


Igentligen så skulle jag väl behöva hålla mig borta från gymmet någon vecka eller två. Tänker hela tiden att ah ne men då o då kan jag vara lite ledig och  få ladda om helt, men tyvärr blir det inte av.  När träningen har blivit en sån stor del utav ens liv så är det svårt att släppa taget. Allt jag gör i vardagen har en eftertanke som nriktar på träningen. Redan imorse börjar jag tänka o förbereda inför morgondagen och framåt. Hela tiden hålla diceplinen på topp och hålla planeringarna för att komma dit man vill. Jag hoppas det lönar sig i slutändan men det tror jag nog.

Idag blev det ett rehab+rygg pass. Lite lättare, lite striktare lite fler reps. skön kännsla i kroppen då man känner en helt annan kontakt. Imorgon bitti får axeln avgöra lite vad det blir för träning för sen blir det vila någon dag, ska på yttligare en stötvågsbehandling imorgon efter jobbet så jag håller tummarna för att det intekommer göra lika ont som sist dagarna efter. men jag tror att man kommer gå på med ett högre tryck denna gång så smärtfritt blir det nog inte. men men, inte mycket att be för utan bara att bita ihop 🙂

Igår fick jag även iväg en beställning till den absolut bästa leverantören MM Sports och självklart med dom bästa produkterna från den absolut bästa varumärket Body Science.