Underbara mysfredag

13 februari, 2015
13 februari, 2015

Och så var det fredag igen.. Fredagen är den dagen i veckan då jag tar hand om mig själv, efter en intensiv vecka med skola och jobb. Så ser jag fredagen som en dag att ta igen och fylla på med energi och kärlek från vänner eller familj..

Startar denna dagen med en promenad på bandet, var riktigt hungrig imorses så frukosten nu efteråt kommer vara underbart. Med mig på bandet har jag mina aminosyror från XLNT, hittar du här på MM Sports, och en Celsius för att vakna till liv.. Helt klart det bästa med morgonträning, att frukosten är såå otroligt efterlängtad. Känner verkligen att jag vaknar upp väldigt hungrig när jag kört yoga kvällen innan. Så att yoga hjälper krippen att släppa på slaggprodukter och sätta igång matsmältningen stämmer verkligen.

Ha en fin fredagmorgon

image

Kommentarer

kommentarer

theresesvensson

Posts Google+

Följ mig och inspireras av min hälsosamma livsstil, med inslag av fitness, kost och allt som hör där till. "In life you have two choices, to stay in your dreams or to wake up and do something about them. Don´t let your dreams be just dreams, let them come true"