Denna vecka fick jag äntligen börja jobba igen efter ha fått ledigt 2 veckor på grund av brist på jobb på lagret, men i onsdes börja jag jobba igen och de var skönt att komma tillbaka till rutinerna. Var ganska tungt att börja gå upp 6 på morgonen igen men de är bara att bita ihop:) Så fick man den fredagskänslan igår igen vilket är helt underbart! blev bara mys hemma och idag vakna jag upp och gjorde min vanliga Lördagsfrukost: 3 ägg, 250g kvarg, 80g gröt med lite musli och russin, Stor kopp kaffe samt bullar som mossan hade köpt;)
Nu sitter jag här och tänkte jag måste ta tag i lite bloggande. Senare idag blir de ett pass med min bästa gym buddy Oscar Edling vid 16 tiden, kommer bli grymt:)! Vid 18:45 avgår bussen från Ängelholm till Halmstad med hela ÄSMK gänget för att ha trevligt och äta god buffe:) Ska bli kul att träffa alla gamla gymbuddies från ÄSMK igen! saknar att få träna på ÄSMK men eftersom jag har flyttat till Helsingborg blir de jobbigt med pendling så Aktiverum får duga änsålänge tills jag beger mig på mina resor:) Tänkte också meddela denna nyhet där jag fick äran att vara med på:)!
Nocco BCAA är en ny produkt som ska motsvara Celcius fast med aminosyror! finns med både koffein och utan koffein. Något jag själv har fått testa och tycker smaken är helt fantastiskt och vi behöver aldrig för lite med aminosyror! så varför inte ta bort Cola Zero eller andra drycker som faktiskt inte ger något mer än smak. Denna ger både smak och har massa vitaminer och Aminosyror:) Värt att testa! finns nu i flera Matbutiker och såklart hos MMsports butikerna! Trevlig helg allihopa!
Kommentarer